Kurz dojčenských masáží 

e-mailový on-line kurz, dĺžka trvania 5 týždňov

- trápia Vaše bábätko časté bolesti bruška - koliky?

- chcete zlepšiť, skvalitniť jeho spánok?

- mali ste komplikovaný pôrod, po ktorom nasledovalo dlhé odľúčenie od Vášho bábätka?

- rady by ste posilnili vzájomný vzťah, naladili sa na rovnakú "vlnovú dĺžku?"

Často počúvam príbehy čerstvých mamičiek, ktoré si nevedia rady so svojimi plačúcimi bábätkami. Nevedia, prečo plačú. Zamotávajú sa do kruhu pochybností a sebaobviňovania. Majú pocit, že si materstvo vôbec nedokážu vychutnať. 

Dá sa z tohto kruhu vystúpiť ?


Samozrejme existuje mocný nástroj, ktorému rozumejú všetky bábätka na svete. A rozumejú mu aj mamičky, len to v sebe potrebujú objaviť.


Ja sama som si neskutočne užila materstvo s mojím tretím, najmladším synom. Rozumeli sme si pohľadom, plakal málo a keď aj, dokázala som mu byť bezpečnou oporou - neprepadala som zúfalstvu, neobviňovala som sa. Od jeho narodenia som mala maximálnu dôveru v jeho schopnosti. Viem, že pozná zámer, s ktorým prišiel na tento svet a plne dôveruje životu. 

Začiatky môjho materstva boli ale úplne iné. Plné strachu a pochybností. Plačúce bábätko, výčitky, že to s dcérkou neviem. Nevyžiadané rady okolia tomu tiež moc nepomáhali. Postupne som ale prišla na to, ako z toho von. Objavila som ten úžasný nástroj, o ktorom sa zmiňujem vyššie. 

Objavila som DOTYK. Vedomý, s plnou pozornosťou venovanou bábätku. 


Dotyk sa stal každodennou súčasťou nášho života. Učaroval mi až tak, že som sa stala certifikovanou lektorkou dojčenských masáží. S ozajstnou pokorou a vďačnosťou vediem skupinkové aj individuálne kurzy pre mamičky a ich bábätka, teraz aj v on-line podobe. Je nádherné vidieť to vzájomné napojenie, často aj pochopenie, uvedomenie, AHA momenty. 

Každá z nás je iná, každá máme iný životný príbeh, do materstva vstupujeme s rôznymi skúsenosťami a z rôznej úrovne vedomia. DOTYK je ale nástroj, ktorý pomáha všetkým. Jeho potrebu máme v sebe hlboko zakorenenú. Pre bábätka je najdôležitejším zmyslom, ktorý sa v maternici vyvíja ako prvý. A keď zomierame, opúšťa nás ako posledný. 

Dotyk vedený s plnou pozornosťou dokáže doslova zázraky. 

Ako Vám dojčenské masáže pomôžu?

 • Úľava od bolesti
  Uvoľnením celého telíčka dochádza k uvoľneniu napätia - fyzického aj psychického, ktoré je často príčinou dojčenských kolik - strava mamičky tu hrá oveľa menšiu úlohu, ako si myslíme...
 • Zlepšenie spánku
  Opäť tu dôležitú úlohu zohráva zníženie celkového napätia. Navyše sa masážou uvoľňujú hormóny ako endorfín, relaxín a aj oxytocín, ktoré vedú k väčšej pohode bábätka a samozrejme aj Vás. Pretože tie isté hormóny sa uvoľňujú rovnako aj u Vás. Vďaka oxytocínu sa zlepší aj laktácia, ak dojčíte. Vďaka uvoľneniu mliečko bábätku lepšie potečie.
 • Zlepšenie prospievania
  Zrelaxované bábätko, u ktorého sa výrazne zníži hladina stresových hormónov ako adrenalín, kortizol oveľa lepšie prospieva, má lepšiu imunitu (tá je veľmi ovplyvniteľná stresom - fyzickým aj psychickým) a dochádza u neho k lepšiemu dozrievaniu mozgu a nervovej sústavy
 • Zlepšenie materských kompetencií
  Vzájomne si oveľa viac porozumiete, budete vedieť lepšie rozpoznať, čo Vaše bábätko v danú chvíľu potrebuje. Budete si istá svojím konaním a budete viac dôverovať sebe aj bábätku.

Áno, naozaj sa dá toto všetko dosiahnuť pomocou láskyplného, rešpektujúceho DOTYKU. Predstavte si, ako dokážete rozumieť tomu maličkému drobčekovi aj beze slov. Ako reaguje na Vaše priložené dlane úplným uvoľnením telíčka, zrelaxovaním, pretože už to pozná. Vie, aké pocity pri tom spolu zažívate. 

Aké to je, keď Vám v noci pokojne spinká bez toho, aby ho trápilo bolavé bruško alebo nedokázalo zaspinkať pre nahromadené prestimulovanie, ktoré viedlo k prílišnému napätiu. Cíti Vašu blízkosť a vníma pokoj, ktorý z Vás vychádza. 

Vnímate materstvo ako dar, dokážete načúvať intuícii a Vaše srdce prekypuje láskou.

Aká je cena Kurzu dojčenských masáží?

Celý kurz dojčenských masáží prebieha po dobu 5-tich týždňov. 1x týždenne Vám pošlem e-mail s videolekciou, na ktorej Vám vždy ukážem jednotlivé masážne ťahy a zoznámim Vás s potrebnou teóriou. Video si samozrejme môžete pozrieť kedykoľvek podľa vlastného časového harmonogramu, môžete si ho púšťať opakovane a všetky videá Vám ostávajú. Po úhrade kurzu a spárovaní platby obdržíte ihneď 1. e-mail, ktorý bude obsahovať 1. lekciu a pracovné listy v .pdf súbore, kde budete mať kompletný manuál masáže a teóriu, ktorú budem v jednotlivých lekciách preberať. Následne vždy po týždni dostanete e-mail s ďalšiou lekciou.

  Po celú dobu kurzu Vám budem k dispozícii v uzavretej fb skupine a budem odpovedať na Vaše otázky alebo prípadné problémy. Samozrejme bude priestor pre zdieľanie a budú aj témy do diskusie. Budeme si tak vzájomne vymieňať skúsenosti a zároveň spoločne hľadať riešenia. 


Kurz teraz ponúkam za priaznivú cenu 50 eur.

Za 50 eur získate kompletný návod k masáži - teóriu a prax a 5 týždňov mojej podpory. Myslím, že v tejto cene je kurz dostupný naozaj každej mamičke, ktorá prejaví záujem. 

Cenu som spravila naozaj priaznivú, ale zároveň takú, aby vstúpili iba tie, ktoré to s masážami myslia vážne. Aby Vás investícia motivovala s dotykom ďalej pracovať aj po skončení kurzu.


 Možno si poviete, že dotýkať sa Vášho bábätka a masírovať ho zvládnete aj sama, bez kurzu. Nepochybne máte pravdu, samozrejme si môžete nájsť svoj vlastný spôsob masírovania. V tomto kurze ale získate viac.

- Naučíte sa liečivé terapeutické ťahy, ktoré dokážu pomôcť v konkrétnych situáciách.

- Naučíte sa pracovať s emóciami bábätka - konkrétne s plačom. To je dosť podstatný bonus, pretože práve masážou dochádza k uvoľňovaniu napätia, ako som písala vyššie a to môže viesť k potrebe vyplakať to. Budete vedieť, ako postupovať.

Možno Vás aj napadá, či to naozaj všetko zvládnete a vyriešite tým všetky trápenia, ktoré teraz v súvislosti so starostlivosťou o bábätko prežívate.

- Samozrejme, 100% záruku Vám nedám. Ako som písala, každá sme iná a rovnako iné sú aj naše bábätka. Materstvo je cesta. V tomto kurze získate návod a hlavne maximálnu podporu. Moju aj celej skupinky. Na mnoho vecí možno zmeníte názor. Niektoré veci začnete robiť ináč. A to všetko sú krôčiky na Vašej ceste, vďaka ktorým budete postupne vidieť výsledky.

 

Prihláste sa na Kurz dojčenskej masáže TERAZ.

Začnite  dávať Vašu materskú lásku DOTYKOM. Pretože dotyk je láska. Teším sa na Vás!

Referencie

Pred dvoma rokmi som u Vas v Troch siskach absolvovala kurz detskych masazi. Do dnes vyuzivame masaze, hlavne na brusko. Dcera si velakrat vypyta, aby som jej masirovala brusko. Jedine, co sa zmenilo, ze ked si pytam zvolenie uz mi aj odpoveda ze mozem ju pomasirovat a tesi sa. Dakujem Vam 😊
Lucia H.
Je to výborné, masáže si užívame, máme rady tieto spoločné chvíľky. Malej sa to páči oveľa viac ako cvičenie Vojtovky, po masáži je krásne uvoľnená a pomáha nám to pri našom probléme. Takže ďakujeme, je to TOP:)
Evka M.